Czym jest trening EMS i na czym polega?
Trening EMS Kraków Lipska 8 - Body Time Studio

26.11.2019

Czym jest trening EMS i na czym polega?

Wiele osób uważa, że trening EMS to łagodna forma treningu, na której nie robi się nic – to maszyna za nas ćwiczy! Nic bardziej mylnego. W tym wpisie postaram się przybliżyć działanie systemu EMS.

Na czym polega trening personalny EMS?

Trening EMS (ang. electric muscle stimulation) wywodzi się z fizjoterapii i jest szczególnym rodzajem treningu personalnego. Polega na dodatkowej stymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. W praktyce oznacza to, że oprócz tego, że ćwiczymy – poruszamy ciałem, napinamy mięśnie, wykonujemy pozycje i ćwiczenia siłowe to nasze ciało jest dodatkowo stymulowane przez impuls elektryczny, który wspomaga napięcie mięśni oraz angażuje dodatkowe grupy mięśniowe – również te głębiej położone, które ciężko byłoby zaangażować na klasycznym treningu.

Trening EMS w profesjonalnym studio treningowym jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Nadaje się dla osób zarówno o niskiej jak i o wysokiej sprawności fizycznej. Nie ma znaczenia także wiek, płeć ani masa ciała trenującego. To trener, który jest zawsze obecny przy Tobie ma za zadanie, aby dopasować trening do Ciebie. W naszym Body Time Studio używamy sprzętu niemieckiego producenta Miha Bodytec, które jest profesjonalnym urządzeniem medycznym.