Trening EMS — wady i zalety. O tym, co zyskujesz, a co tracisz, trenując z Body Time Studio!
Trening EMS w 20 minut | Body Time Studio Kraków

15.03.2021

Trening EMS — wady i zalety. O tym, co zyskujesz, a co tracisz, trenując z Body Time Studio!

Być może pierwszy trening EMS masz już za sobą. Albo nawet odbyłeś ich dziesiątki i zaczynasz doceniać efekty. Jednak możliwe, że jeszcze nie spróbowałeś tego rodzaju treningów, bo wciąż się boisz. “Co jeśli przyniesie to więcej strat?” – myślisz. Spokojnie, takie myślenie świadczy o tym, że nie lubisz działać pochopnie. To pożądana cecha! Jednak nie pozwól, aby obawy zahamowały Cię przed zrobieniem czegoś, co może dać Ci więcej korzyści.

Pozwól, że uporządkuję Twoją wiedzę na temat EMS. Na bazie własnego doświadczenia napiszę, co możesz zyskać, a co stracić podejmując się tego rodzaju treningów..

Trening EMS — wady

Zacznijmy od najgorszego. Bądźmy szczerzy i powiedzmy sobie wprost, że większość rzeczy na świecie ma wady. A już na pewno na próżno jest szukać treningu, który byłby pod każdym względem idealny: nie wymagał wysiłku, ani pieniędzy, nie niszczył zdrowia, dawał natychmiastowe i niezwykłe efekty, a do tego był prawdziwy. 😉 Trening elektrostymulacji też posiada wady. Pierwsza z nich pewnie większości z Was nie zmartwi, ale może być nie do przeskoczenia dla prawdziwych pasjonatów sportu. Trenować w ten sposób możesz tylko raz w tygodniu, a w najlepszym wypadku raz na pięć dni (nie częściej). Oczywiście możesz uzupełnić trening EMS o inne formy ruchu. Jednak jeśli marzyłeś, by siedem dni w tygodniu wylewać z siebie siódme poty, będąc podpiętym do elektrod — nic z tego!

Kolejna wada to fakt, że o wiele trudniej będzie Ci znaleźć dobre studio EMS niż siłownię. Jest ich zwyczajnie mniej. Dlatego często musisz liczyć się z dojazdami. Na szczęście, przy Body Time Studio posiadamy parking dla samochodów. Są też nieopodal przystanki autobusowe i tramwajowe. Jednak to prawda, że dojazd może kosztować odrobinę czasu. Na szczęście ten czas możesz zyskać, na trwających zaledwie 20 minut treningach! 😉

No i w końcu wada treningu EMS dla wielu osób nie do przeskoczenia — cena. Owszem, tego typu treningi kosztują więcej niż miesięczny karnet na siłownię, gdzie jesteś zdany sam na siebie. Jednak ceny treningów EMS są porównywalne z treningami personalnymi na siłowni. W końcu u nas też ćwiczysz z trenerem, który dba o to, by każdy Twój ruch był prawidłowy. Wysoka cena niesie też ze sobą wysoką jakość. Jeżeli docenisz wszystkie korzyści, które może przynieść Ci trening EMS, może okazać się, że jego cena będzie dla Ciebie całkiem atrakcyjna. Poza tym mamy dobrą wiadomość, wykupując członkostwo w naszym studio, możesz każdy trening odbywać o wiele taniej! Szczegółów dowiesz się u swojego trenera.

Trening EMS – zalety

Jedną z bardziej efektywnych, a zarazem krótkich form treningu jest z całą pewnością Trening EMS. Wady tego treningu są minimalne przy zestawieniu z jego zaletami. Przede wszystkim taki trening pomoże Ci wzmocnić kondycję. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do zawodów, czy po prostu chcesz wychodzić na czwarte piętro w bloku po schodach bez zadyszki, trening elektrostymulacji będzie tu ogromnie pomocny. Inną zaletą (szczególnie cenioną przez panie) jest redukcja tkanki tłuszczowej, co w konsekwencji daje nie tylko lepszy wygląd sylwetki, ale również jest korzystne dla naszego zdrowia.

Kolejna zaleta treningu EMS to fakt, iż trening trwa tylko 20 minut. Zapewne więcej czasu tygodniowo poświęcasz na bezużyteczne zajęcia, które albo nie przynoszą Ci nic, albo wręcz dają negatywne skutki. Wygospodarowanie 20 minut w ciągu tygodnia nie powinno stanowić dla nikogo problemu, dlatego trening elektrostymulacji, który proponujemy, jest też świetnym rozwiązaniem dla zabieganych.

Nie można zapomnieć też o zalecie, jaką jest fakt, że każdą minutę treningu EMS spędzasz z trenerem personalnym, który tłumaczy Ci ćwiczenia, mówi co poprawić, a także dba o to, aby parametry urządzenia były dobrane właściwie. Dzięki temu masz pewność, że ćwiczenia wykonujesz poprawnie, a więc i obiecywane efekty są gwarantowane. Kiedy ćwiczysz na siłowni bez trenera, jest szansa, że źle wykonujesz któreś ćwiczenie, co może opóźniać spodziewane efekty, a w najgorszym wypadku prowadzić do kontuzji. Trening EMS pod opieką trenera personalnego jest w 100% bezpieczny.

Jak już o kontuzjach mowa, trening elektrostymulacji jest idealny na bóle pleców, czy stawów. W przeciwieństwie do treningu siłowego, gdzie obciążenie może powodować jeszcze większe bóle, czy problemy z kolanami. Podczas treningów EMS nie korzystasz z żadnych ciężarów, dzięki czemu nie obciążasz stawów ani więzadeł. W dodatku impulsy elektryczne działają zbawiennie przy bólach kręgosłupa (zwłaszcza tych, wynikających z nadmiernego siedzenia).

Jeżeli poszukujesz formy aktywności, która trwałaby krótko i zapewniała wspaniałe efekty, to właśnie trening EMS. Zalety tego treningu są nieocenione, a więcej na ich temat dowiesz się z artykułu: https://bodytime-ems.pl/2021/01/mozliwosci-nowoczesnego-treningu-ems/.

Zapraszamy do Body Time Studio, gdzie panuje zawsze wspaniała atmosfera!

Odbierz trening próbny!

Kinga Czerwińska