Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? -

21.04.2021

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit brzmi dla Ciebie jak najgorsza zmora? W dodatku taka, którą musisz oglądać na co dzień w lustrze? Pamiętaj, tak nie musi być. Nawet jeżeli wydaje Ci się,  że próbowałaś już wszystkiego, nie warto się poddawać. Na cellulit naprawdę są sposoby, jednak nie zniknie on za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a przede wszystkim liczy się wytrwałość i regularność. To do dzieła!

Czym jest cellulit?

Najprościej mówiąc, cellulit to guzki i zagłębienia na powierzchni skóry, które wyglądem mogą przypominać skórkę pomarańczy. To zaburzenie w budowie tkanki podskórnej niekorzystnie zmienia wygląd skóry. Najczęściej występuje na pośladkach, udach, czy brzuchu. Obecnie istnieje mnóstwo sposobów na walkę z tym problemem (balsamy, kremy, peelingi, zabiegi kosmetyczne), ale niestety nie wszystkie z nich przynoszą satysfakcjonujące rezultaty.

Dlaczego powstaje cellulit?

Przyczyn powstawania cellulitu może być mnóstwo. Jedną z nich są czynniki genetyczne. Jednak niestety wiele kobiet najzwyczajniej świecie swoje geny „trzyma w lodówce”. Niewłaściwe odżywianie, spożywanie cukrów i tłuszczów w zbyt dużej ilości nie tylko powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, ale również uwydatnienie cellulitu. Podobnie siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej negatywnie wpływa na jędrność skóry i po dłuższym czasie może prowadzić do pojawienia się na ciele tzw. pomarańczowej skórki. Innymi przyczynami powstawania cellulitu mogą być też częste i duże wahania masy ciała (naprzemienne chudnięcie i tycie), a także ciąża.
Problem ten dotyczy głównie kobiet, ponieważ wpływ na niego ma podwyższony poziom estrogenów. Co ciekawe, to właśnie kobiety rasy białej częściej zmagają się z cellulitem niż chociażby Azjatki.

Jak walczyć z cellulitem?

Jak się pozbyć cellulitu? Najprostszymi, najtańszymi, a jednocześnie najzdrowszymi sposobami na pozbycie się bądź przynajmniej ograniczenie cellulitu są zdrowa dieta oraz sport. Najlepiej z diety kompletnie wyrzucić słodycze, słodzone napoje, mocno solone, tłuste i przetworzone potrawy. W zamian można spożywać większe ilości białka, błonnika (np. kasz, warzyw i owoców), a przede wszystkim wody. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, nie musi być ona bardzo intensywna, ale ważne, by była regularna. Istnieją specjalne ćwiczenia antycellulitowe, które możesz wykonać we własnym domu, jednak sporty takie jak: rower, bieganie, marsz, pływanie również pozytywnie wpływają na stan skóry.

Trening EMS pomocny w walce z cellulitem!

Jednym ze skuteczniejszych (a również zdrowych i dość przyjemnych) sposobów na pozbycie się cellulitu jest trening elektrostymulacji. Działa on nie tylko jak standardowy wysiłek fizyczny, pobudzając przemianę materii, aktywując do pracy mięśnie i spalając tkankę tłuszczową, ale również pełni rolę masażu dla skóry. Impuls wysyłany podczas treningów EMS doskonale pobudza do pracy skórę, przez co jest bardziej dokrwiona, odżywiona i nawodniona. Już po kilku treningach daje się zauważyć efekt jędrniejszej skóry, a to dopiero początek do całkowitego wyeliminowania cellulitu. Trening EMS to stymulacja mięśni, tkanki tłuszczowej i poszczególnych warstw skóry. Doskonale dotlenia on poszczególne komórki w tkankach skóry, co dobrze wpływa na metabolizm tkanki tłuszczowej i pozytywnie przekłada się na skuteczną walkę z cellulitem.

Nie zapominaj jednak, że dopełnieniem treningu EMS powinna być odpowiednio zbilansowana dieta, nieprzekraczająca Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Pamiętaj również o wypijaniu dziennie min 1,5 litra wody (w  dni treningowe spokojnie możesz pić 2 litry). Niezależnie od tego, jakie sposoby walki z cellulitem wybierzesz, życzę Ci, aby przyniosły one upragniony skutek!

Jeżeli zdecydujesz się Body Time Studio, pomożemy Ci najlepiej jak tylko potrafimy! 🙂 Mamy nadzieję, że już wiesz jak się pozbyć cellulitu. Teraz wystarczy tylko DZIAŁAĆ!

Umów się na próbny trening EMS!