Jak zacząć treningi elektrostymulacji? Czyli jak się przygotować -

07.04.2021

Jak zacząć treningi elektrostymulacji? Czyli jak się przygotować

Wiele osób pyta nas o to, jak zacząć treningi elektrostymulacji, jak się do nich przygotować, czy należy coś wcześniej trenować, zmienić dietę, a może zamówić sobie specjalny strój? Oczywiście jest kilka zaleceń, które możesz stosować, by trening okazał się bardziej skuteczny. Jednak spokojnie możesz je wprowadzić już po rozpoczęciu przygody z elektrostymulacją. Natomiast mamy dobrą wiadomość: na trening EMS możesz przyjść totalnie z ulicy, nie trenując wcześniej niczego. Mało tego, nic nie musisz o tym treningu wiedzieć. Jesteśmy po to, aby wytłumaczyć Ci wszystko i Cię nauczyć!

Co jeść i pić przed pierwszym treningiem EMS?

Przed pierwszym treningiem EMS możesz jeść i pić to samo co przed standardowymi ćwiczeniami na siłowni. Teoretycznie —  wszystko. Praktycznie —  lepiej ćwiczy się, nie jedząc sytego posiłku do dwóch godzin przed treningiem, nie pijąc też wcześniej gazowanych napojów, ani nie spożywając tłustych potraw. Natomiast jedną z najistotniejszych kwestii jest picie wody. O ile wypijanie około 2 litrów wody jest wskazane codziennie, to w dni treningowe ma to szczególne znaczenie. Kiedy Twoje ciało jest odpowiednio nawodnione, znacznie lepiej przechodzi przez nie impuls przez co trening jest efektywniejszy. Poza tym podczas treningu pocisz się, co oznacza utratę wody. Ważne, aby na bieżąco ją uzupełniać.

Jak się ubrać na trening elektrostymulacji?

Odpowiedź ta pewnie Cię ucieszy: nie musisz się ubierać na trening EMS w nic specjalnego ani nie musisz zabierać ze sobą stroju. W Body Time Studio oferujemy bieliznę treningową i kombinezon do ćwiczeń. Jeżeli wolisz ćwiczyć w butach, możesz zabrać ze sobą ulubione buty sportowe. Natomiast polecamy również trening w skarpetach bądź na bosaka. Dzięki temu na trening elektrostymulacji możesz przyjść bezpośrednio po pracy, czy innych zajęciach i nie musisz ze sobą kompletnie nic zabierać.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

To częste pytanie, które pada z ust początkujących. To całkowicie normalne, że boimy się nowych rzeczy. Tym bardziej, jeżeli są one związane z prądem, który niewłaściwie użyty może faktycznie stwarzać wiele zagrożeń. Natomiast trening EMS jest w 100% bezpieczny. Metoda elektrostymulacji jest wykorzystywana przez rehabilitantów i fizjoterapeutów, nie może więc Ci w żaden sposób zaszkodzić. Impulsy podczas treningu oddziałują bezpośrednio na mięśnie i nie obciążają stawów. A gdybyś miał jakieś obawy — spokojna głowa, wszystko odbywa się pod czujnym okiem trenera!

Pierwszy trening testowy możesz odbyć w Body Time Studio. Umów się na wizytę i przekonaj się, czy to aktywność dla Ciebie!

Kinga Czerwińska