Trening w parze - lepsza motywacja - koniecznie wypróbuj!

06.05.2021

Trening w parze – lepsza motywacja

Nudzi Cię samotny trening? Słabo motywuje? A może zwyczajnie boisz się sam/sama trenować? W takich przypadkach warto pomyśleć o treningu w parze! Nie masz partnera/partnerki? Nie szkodzi! Taki trening możesz też odbyć z przyjacielem, siostrą, a nawet rodzicem. I gwarantujemy — wspólny sport świetnie integruje!

Ćwiczenia we dwoje — czy dwie osoby wykonują to samo?

Ćwiczenia w parze mogą, ale wcale nie muszą oznaczać, że wykonujecie ten sam program treningowy. Kobietom zwykle zależy na rzeźbieniu innych partii ciała niż mężczyznom, a gdy przyjdziesz ze starszym rodzicem, wskazany będzie dla niego inny trening niż dla osoby młodej. Jednak to wcale nie wyklucza trenowania w parach. Nawet jeżeli ćwiczenia odbywają się pod okiem jednego trenera, to jest on w stanie zróżnicować poszczególne elementy treningu, by były dostosowane do potrzeb i możliwości każdego indywidualnie. Podczas 20 minut treningu EMS jedna z osób może skupiać się na pracy nad inną partią ciała niż druga osoba bądź mogą one wykonywać ten sam trening pod innym natężeniem prądu. Jest też opcja, aby te same ćwiczenia jedna z osób wykonywała statycznie, a druga dynamicznie. Opcji jest naprawdę wiele. Dlatego wcale nie musisz przychodzić na trening z osobą o podobnej kondycji fizycznej. Pamiętaj też, że z nikogo się nie śmiejemy. Trenują u nas zarówno zawodowi sportowcy, jak i osoby, którym najmniejszy wysiłek fizyczny sprawia ogromną trudność. Dzięki możliwości dostosowania impulsów oraz ćwiczeń do indywidualnych potrzeb każdy z naszego treningu może wyjść zadowolony!

Czy trening w parze bardziej motywuje?

Tutaj odpowiedź zależy od konkretnego człowieka. Są ludzie, którzy będą woleli trenować sami, tacy, którym tylko sporty zespołowe sprawiają radość, a także opcja trzecia — ci co kochają rywalizację w parach. Z tą rywalizacją oczywiście bez przesady, gdyż trening EMS w Body Time Studio odbywa się w ogromnie przyjaznej atmosferze i nie ma mowy o krytykowaniu kogoś za to, że ma mniej siły, czy wytrzymałości. Jeżeli chodzi o samą motywację, tak działa ludzka psychika, że bardziej staramy się, kiedy ktoś patrzy. O wiele bardziej motywujące od spojrzenia obcego trenera, będzie wzrok znajomej, a nawet bliskiej osoby: przyjaciółki, partnera, dziecka, czy rodzica. Dlatego trening w parze może okazać się skuteczniejszy i bardziej motywujący od treningu indywidualnego.

Trening w parze — randka „z prądem”?

Wspólny trening EMS to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu z bratnią duszą. Również idealnie nadaje się na randkę. Wspólne uprawianie sportu powoduje wytwarzanie się endorfin — hormonów szczęścia, dzięki czemu będziecie jeszcze bardziej zadowoleni ze swojej obecności. Zamiast spędzać czas w kinie, objadając się popcornem, bądź w restauracji, pochłaniając kolejne potrawy i trunki, postawcie na trening EMS w parze! To tylko 20 minut, które da Wam porządnego kopa na cały tydzień. Jeżeli marzy Wam się prawdziwa randka “z prądem”, po której poczujecie przypływ mocy i energii, Body Time Studio na Was czeka. Obiecujemy, że trening będzie dostosowany do potrzeb każdego z osobna. Czas połączyć przyjemne z pożytecznym — wspólne, miłe spędzanie czasu, ze zrobieniem czegoś dobrego dla swojego zdrowia i ciała. Pamiętajcie, aby treningi w parach zarezerwować odpowiednio wcześniej!