3 kroki każdego mężczyzny, by schudnąć do ślubu!

03.07.2021

3 kroki każdego mężczyzny, by schudnąć do ślubu!

Chcesz schudnąć do ślubu, ale wydaje Ci się to niemałym wyzwaniem? Podejdź do tego po męsku i podołaj mu! Nie będę Cię przekonywać, że jest to łatwe, ale jeżeli uda Ci się zrealizować cel, będziesz dumny przed sobą, gośćmi weselnymi i świeżo poślubioną małżonką. Ten krótki poradnik ma za zadanie nie tylko Cię zachęcić, aby podołać wyzwaniu, ale również zaproponować sposoby, które znacznie ułatwią Ci realizację celu!

Dieta przed ślubem — jadłospis

Jak zgubić brzuch u mężczyzny? – to często zadawane pytanie. A odpowiedź na nie brzmi prosto: dieta. Jednak jak się okazuje, jej utrzymanie wcale nie należy do łatwych rzeczy. Brzuch to często najbardziej problematyczna partia ciała u mężczyzn, ale naprawdę stosując odpowiednią dietę, działasz na korzyść całego ciała. Co jeść przed ślubem, by schudnąć? Tutaj mogę zacząć wymieniać: warzywa, owoce, kasze i inne produkty bogate w błonnik, dużo, dużo białka, zdrowe, roślinne tłuszcze, orzechy, nasiona (np. nasiona chia). Jednak nawet jeżeli sięgasz po bardzo zdrowe produkty, ważne, by nie zjeść ich za dużo. Liczenie kalorii może być uciążliwe, ale istnieją aplikacje na telefon, które znacznie Ci to ułatwią.

Jeżeli totalnie nie chcesz liczyć, przynajmniej zapisuj, co jesz. Wtedy będzie Ci łatwiej rzucić okiem i zobaczyć, że danego dnia skonsumowałeś już za dużo chleba, produktów zawierających cukier, czy po prostu: wszystkiego! 😉 To dość długi temat, ale jednak bardzo ważny: jeżeli chcesz schudnąć, by świetnie wyglądać w nowym garniturze, niezbędna jest odpowiednia dieta przed ślubem. Jadłospis może być bardzo zróżnicowany i wcale nie musisz chodzić głodny.

Ogólną, zdrową wskazówką jest spożywanie 5 posiłków dziennie, z czego 3 główne powinny zawierać wszystkie makroskładniki (węglowodany, białka i tłuszcze), choć w diecie na redukcję możesz próbować ograniczyć te pierwsze. Dwa pozostałe posiłki mogą być zdrowymi przekąskami, przykładowo: jogurt naturalny z płatkami owsianymi, banan i garść orzechów, jabłko z migdałami. Łączenie węglowodanów z tłuszczami pozwoli Ci na dłużej utrzymać poczucie sytości, unikając gwałtownych skoków cukru. Dieta przed ślubem naprawdę nie musi być straszna!

Jak szybko schudnąć na wesele? Co poza dietą?

Nie masz zbyt wiele czasu na redukcję masy ciała? Czas działać z każdej strony! Jak wspomniałam, dieta to podstawa, ale na pewno nie powinieneś też zapomnieć o aktywności fizycznej. Jaki jest skuteczny trening odchudzający dla mężczyzn? Nie ma na to jednego sposobu. Dobrze, abyś wykonywał ten, który daje Ci większą satysfakcję. Jak szybko schudnąć na wesele, korzystając z aktywności fizycznej? Opcji jest kilka…

Jednym ze sposobów jest trening cardio, czyli minimum 30-40 minut biegania/marszu/jazdy na rowerze itp. w jednostajnym tempie. Czy musi być szybko? To zależy od twojej kondycji. Lepiej powoli niż wcale, ale zwiększając tempo, zwiększasz intensywność treningu. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Lepiej biegać przez 40 minut wolniejszym tempem, niż trening zakończyć na 5-minutowym sprincie. Przynajmniej wtedy, gdy zależy Ci na spalaniu tkanki tłuszczowej. Trening cardio — im dłuższy, tym lepszy, gdyż przez pierwsze 20-30 minut organizm spala  zapasy energetyczne i dopiero potem następuje spalanie tkanki tłuszczowej.

Innym rodzajem treningów są interwały. To coś dla tych, którzy nie lubią jednostajności! Trening interwałowy też może być bieganiem, z tą różnicą, że przykładowo pół minuty biegniesz sprintem, a kolejne pół truchtem, bądź standardowym tempem. Ten rodzaj treningu zaleca się wykonywać nie dłużej niż pół godziny. Jest bardzo intensywny. O ile samo spalanie w trakcie treningu jest słabsze niż w przypadku cardio, to za to następuje ono po zakończeniu ćwiczeń. Z tego powodu trening interwałowy może mieć przewagę nad cardio. 

Czy trening siłowy zaleca się przy odchudzaniu? Wbrew panującym powszechnie mitom jak najbardziej! Różnica jest tylko taka, że zamiast robić mało powtórzeń z jak największym ciężarem, powinieneś zrobić jak najwięcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Naturalne jest też, że podczas redukcji masy ciała spada siła i nie będziesz w stanie wykonać tyle, co podczas robienia masy. Trening siłowy warto również przeplatać z treningiem cardio, bądź interwałami. Wtedy jeszcze szybciej pozwoli Ci schudnąć do ślubu.

Jak jeszcze szybciej schudnąć do ślubu?

Jedną z najciekawszych form aktywności i dających duże korzyści zdrowotne jest trening elektrostymulacji. Jest to rodzaj treningu interwałowego przy zastosowaniu impulsów elektrycznych, dzięki czemu wszystkie mięśnie zmuszone są do pracy. Trener personalny nadzoruje Cię na każdym kroku. Dzięki temu nie popełnisz błędów i nie grożą Ci kontuzje, jak podczas samodzielnie wykonywanego treningu na siłowni. Nikt przeciez nie chciałby przed ślubem zwichnąć kostki bądź nabawić się problemów z kolanem. Trening EMS pod okiem trenera jest tutaj najbezpieczniejszą formą aktywności. Tego typu aktywność nie tylko pomaga zredukować masę ciała, ale również może zaowocować korzyściami dla kręgosłupa, czy większym ujędrnieniem ciała. 

Trening EMS trwa tylko 20 minut, dając efekty podobne, a wielokrotnie nawet lepsze niż ponad godzinny trening na siłowni. Przed ślubem przyda Ci się odrobina wolnego czasu, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą Body Time Studio i skorzystania z treningu wprowadzającego!

Suplementacja dla mężczyzn podczas odchudzania

Jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie odchudzania, możesz sięgnąć po odpowiednie suplementy. Ale pamiętaj, że to tylko dodatek do odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Jednak zanim sięgniesz po suplementy, zawierające duże ilości kofeiny, piperyny, czy kapsaicyny, spróbuj tych witaminowych. Zwłaszcza tych dostarczających niezbędnej witaminy D, a także niezastąpionego przy wysiłku fizycznym magnezu, potasu, czy witaminy B6. 

Dieta, aktywność fizyczna (w tym trening EMS) i suplementy to 3 kroki do osiągnięcia wymarzonej sylwetki na ślub!

Życzę Ci, aby udało Ci się skutecznie schudnąć do ślubu i aby tego efekty udało Ci się zachować przez jak najdłuższy czas!