Trening EMS- czy tutaj w ogóle da się zmęczyć?
Trening EMS Kraków Lipska 8 - Body Time Studio

22.01.2023

Trening EMS- czy tutaj w ogóle da się zmęczyć?

Jasne, że na treningu EMS da się zmęczyć. Wszystko jest indywidualną kwestią osoby wykonującej trening. Natomiast kluczową rolę w tym przypadku odgrywa trener, który nadzoruje trenującą osobę.

Od czego zależy to, jak bardzo trenujący będzie zmęczony?

Wiele zależy od tego, jaką aktualnie ma się sprawność fizyczną. Na podstawie tego kształtowana jest intensywność przeprowadzanego treningu. Dla osób początkujących oczywiście ta intensywność jest na niższym poziomie. Natomiast w przypadku osób bardziej zaawansowanych, które trenują 3-4 razy w tygodniu, ta intensywność jest znacznie większa. Wszystko jest kwestią celu treningowego oraz spięcia całego procesu w całość.

Cały proces, czyli…

Jak zostało już wyżej wspomniane, pod uwagę należy wziąć wiele innych składników. Poza stopniem zaawansowania osoby, związanym stricte z jej sprawnością fizyczną, kluczową rolę odgrywają również stan zdrowia, ilość wypitych przed treningiem płynów, poziom zmęczenia organizmu, samopoczucie, odpowiednia dieta i wiele, wiele innych.

Zatem należy kompleksowo podejść po sprawy. Zadbać nie tylko o prawidłowy przebieg samego treningu, ale również odpowiednie przygotowanie do niego oraz konkretne działania podjęte po jego zakończeniu. Natomiast są to tematy na osobne artykuły, więc powrócimy do Was z ich rozszerzeniem i dokładnym wyjaśnieniem już niebawem.

Podczas treningu

Zwróciliśmy już uwagę na pewnego rodzaju nadzorowanie sytuacji przez trenera prowadzącego trening. Kontroluje on poziom zmęczenia osoby ćwiczącej, dobierając odpowiednie ćwiczenia i podchodząc do każdego w sposób indywidualny. Każdy trening dopasowany jest do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Natomiast nie tylko to jest ważne.

Niezbędna jest również komunikacja na linii trener- trenujący, a przede wszystkim szczere odpowiedzi ze strony ćwiczącego. Trener, podczas treningu, wielokrotnie pyta o poziom zmęczenia, obserwuje zachowanie osoby, natomiast nie wie on co czuję trenujący. Zatem istotne jest, aby ćwiczący sygnalizował od razu wszelkiego rodzaju sygnały, które mogą być powodem, przykładowo, do zmiany poziomu intensywności wykonywanych ćwiczeń.

Zaleca się także wypicie szklanki wody przed treningiem, co ma bezpośredni wpływ na jakość impulsu, jaki przepływa podczas treningu. Ale spokojnie, o to się nie musicie martwić, dbamy o to zawsze w naszym studio. Macie dostęp do przepysznej świeżej wody z cytrusami, która jest codziennie przygotowywana przez naszą trenerkę Monikę.

@studioemsbodytime

Odpowiadamy na Wasze pytania: czy podczas 20 minutowego treningu EMS można się zmęczyć ?? Posłuchaj co na ten temat mają do powiedzenie trener Norbert 🙂 A jeśli masz jakieś pytanie na temat treningu EMS to daj znać w komentarzu. #ems #emstraining #krakow #trenerems #pytania #sport #czas #bodytime #20minut #plaszow #czasnatwójruch #zdrowie #goodvibes #cwiczenia

♬ dźwięk oryginalny – Studio BodyTime EMS