Co robimy na treningu EMS? -

15.02.2023

Co robimy na treningu EMS?

Na treningu z elektrostymulacją mięśni wykonujemy podstawowe ćwiczenia. Są to przykładowo przysiady, wykroki, spięcia brzucha, różnego rodzaju pozycje napięciowe. Dodatkowo mamy oczywiście elektrostymulację. Trenujemy w cyklach 4×4, czyli 4 sekundy pracy, 4 sekundy przerwy i tak na zmianę.

Na czym to polega?

Polega to na tym, że, oprócz elektrostymulacji, przede wszystkim napinamy własny układ mięśniowy. Co to oznacza? Przede wszystkim świadomy trening, a impuls z konsoli nas, tylko lub aż, dopina i intensyfikuje naszą pracę.

Jakie ćwiczenia na treningu?

Zdecydowanie nie da się tego generalizować, bo praktycznie każdy trening różni się między sobą od innych. Przede wszystkim ćwiczenia są indywidualnie dobierane do Was, Waszych możliwości, obranego celu, stopnia zaawansowania, i tak dalej. Wraz z postępem i większą ilością odbytych treningów, możemy zwiększać ich poziom trudności, intensyfikować trening, czy też dodawać nowe ćwiczenia, lub niewielkie obciążenia.

Od czego zależy poziom trudności na treningu EMS?

Tutaj należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Wy, jako nasi Klienci i Podopieczni przychodzicie do nas na różnych etapach swojego życia. Dla niektórych jest to jedyny rodzaj aktywności, dla innych powrót po długiej przerwie, a jeszcze dla innych, dodatkowa forma treningu, np. poza treningiem na siłowni. Nawet różnice są, mimo iż na przykład dwoje podopiecznych ma za sobą taką samą ilość treningów. Każdy organizm jest inny, Wasze cele i potrzeby również. Dlatego też wrzucanie wszystkich „do jednego worka” i traktowanie schematowo każdego z treningów, czy nawet każdego pakietu, procesu treningowego wszystkich Klientów byłoby zdecydowanie niewłaściwe.

Jak stwierdzić, czy trening EMS jest dla Was?

Myślimy, że w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na trening testowy. Poprzedzony on jest wywiadem, dzięki któremu możemy lepiej poznać siebie nawzajem, a Wy sami możecie dowiedzieć się wiele na swój temat i lepiej poznać samych siebie. Dodatkowo, dzięki samemu treningowi testowemu, możemy sprawdzić swoje możliwości, stan fizyczny, itd., a także możecie zobaczyć jak takie treningi wyglądają w praktyce. Oczywiście trening testowy wygląda nieco inaczej, zazwyczaj jest krótszy od treningów właściwych, ale już możecie w pewien sposób „oswoić” się z impulsem, poznać reakcję swojego organizmu, odczucia, jakie temu towarzyszą.

@studioemsbodytime

A co takiego robi się na treningu EMS ??? Posłuchaj co mówią @TrenerGotz i @UŚMIECH▪️ROZWÓJ▪️ LIFESTYLE a jeśli chcesz spróbować to napisz ⌨️do nas, bądź zadzowń ? 530 317 530 A nasi trenerzy umówią Cię na pierwszy trening testowy. #ems #bodytime #krakow #plaszow #płaszów #trenerems #pytania #motywacja #elektrosymulacja #zdrowie #emslife #20minut #cwiczenia

♬ dźwięk oryginalny – Studio BodyTime EMS