Korzyści z treningów EMS Korzyści treningów EMS
Trening EMS Kraków Lipska 8 - Body Time Studio

01.02.2023

Korzyści z treningów EMS

Korzyści oczywiście jest całe mnóstwo, dzisiaj przedstawimy Wam kilka z nich. Naszym zdaniem można byłoby wymieniać je bez końca, ale dzisiaj skupimy się na tych kluczowych.

Oszczędność czasu

Dużym atutem treningów jest fakt, iż pojedyncze treningi trwają maksymalnie 20 minut, więc znacznie łatwiej wygospodarować czas na takiej długości trening, niż przykładowo trening godzinny, lub nawet dłuższy. Zatem mamy do czynienia z krótszym treningiem, podczas którego jest wyraźna, bardzo mocna stymulacja mięśni. Mimo, iż jest to trening dosyć, wydawać by się mogło, krótki, to jest on wysoce efektywny.

Przyspieszenie metabolizmu

Jest to bardzo ważny aspekt, przede wszystkim dla osób redukujących tkankę tłuszczową, czyli po prostu chcących schudnąć. Przyspieszony metabolizm pozwala na spalenie większej ilości kilokalorii w krótszym czasie, dzięki czemu szybciej możemy zauważyć pierwsze efekty naszej pracy.

Wzmocnienie mięśni głębokich kręgosłupa

Trening EMS to również idealne rozwiązanie dla osób z wszelkiego rodzaju bólami pleców. Wiele osób teraz pracuje zdalnie, przez co niestety ich podatność na różne bóle pleców jest niejednokrotnie wręcz nieunikniona. Mamy wiele klientów, którzy właśnie dzięki treningom EMS pozbyli się bólu pleców raz na zawsze. Oczywiście jest to również efekt systematyczności i cotygodniowych treningów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego klienta.

Ujędrnianie skóry

Niezaprzeczalną korzyścią jest widoczna poprawa wyglądu skóry. Dzięki treningom EMS występuje głębokie przekrwienie, które ma bezpośredni wpływ na uelastycznienie i ujędrnienie ciała. Dodatkowo usuwane są również zbędne produkty przemiany materii, co ma bezpośredni wpływ na wygląd skóry. 

Nawet, gdy mamy szczupłą sylwetkę, nie jest to równoznaczne z wysokim poziomem jędrności skóry. Często też, po zakończonym procesie odchudzania, lub nawet w jego trakcie, po zrzuceniu kilku kilogramów, skóra nie wygląda najlepiej. Warto wspomnieć, że treningi siłowe niestety nie rozwiążą tego problemu. W takim przypadku treningi EMS będą dużo bardziej skuteczne. Nadprogramowe kilogramy znikną, ale również skóra stanie się gładsza, a ilość cellulitu zostanie znacząco zminimalizowana.

Duży wydatek energetyczny podczas krótkiego treningu

Aby zgubić nadprogramowe kilogramy, niezbędne jest wprowadzenie ujemnego bilansu kalorycznego. Kalorie można spalić przykładowo podczas treningu siłowego, jednak nie będzie to aż tak efektywne, jak w przypadku treningu EMS. W trakcie ćwiczeń z elektrostymulacją można spalić aż 500 kilokalorii i kolejne 800 w następnych dniach na skutek przyspieszonego metabolizmu.

Brak ryzyka kontuzji

Treningi na siłowni, które trwają nie raz nawet po kilka godzin, lub wiążą się z podnoszeniem ciężkich przedmiotów, niejednokrotnie powodują odczuwanie bólu. Wielokrotnie również mamy do czynienia ze sportami, które są obarczone dużym ryzykiem złapania kontuzji. Natomiast w przypadku ćwiczeń z elektrostymulacją, ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji, praktycznie nie występuje. Mimo, iż mięśnie wykonują pracę o wysokim poziomie intensywności, to ryzyko prawie że nie występuje.

To, co warto podkreślić to fakt, iż podczas treningu EMS kręgosłup się nie przemęcza, stawy nie są nadmiernie obciążone, zatem wszystko jest bardzo bezpieczne i istnieje znikoma szansa na jakiekolwiek uszkodzenia ciała.

Możliwość łagodzenia bólu

Treningi EMS skutkują przyspieszeniem krążenia krwi oraz zmniejszeniem napięcia mięśniowego. Do pracy pobudzane są włókna mięśniowe, nawet te głęboko położone, które dodatkowo są również masowane. Dzięki temu, przykładowo, złagodzone zostają wszelkiego rodzaju bóle pleców. Dlatego też ta forma aktywności świetnie sprawdzi się dla osób, mającym siedzący tryb pracy, przykładowo przy pracy zdalnej, czy biurowej.

Brak barier wiekowych

Warto wspomnieć również, że trening EMS znajdzie zastosowanie dla każdej grupy wiekowej, każdej z nich przynosząc korzyści, dopasowane do potrzeb i wymagań organizmu. Niezależnie od wieku, treningi EMS mają mnóstwo zalet i pozytywnych skutków dla każdego.

Oczywiście, jak zostało wspomniane na początku artykułu, korzyści można byłoby wymieniać i wymieniać i wymieniać, dlatego w tym artykule przedstawiliśmy te, naszym zdaniem, najważniejsze.

@studioemsbodytime

Jakieś są korzyści z treningu EMS: -oszczędność czas – trening trwa 20 minut – wyraźna stymulacja mięśni – przyspieszenie metabolizmu – wzmocnienie mięśni głębokich kręgosłupa Jeśli masz jakieś pytania odnośnie trenungu EMS, napisz w komentarzu i zaobserwuj po więcej. #trening #live #plaszow #20minut #bodytime #ems #emslife #trend #trenerpersonalny #kraków #goodvibes #pytaniaiodpowiedzi #korzysci #czas #sukces #moc #radosc #zmiana #decyzja #czlowiek #zycie #motivation

♬ dźwięk oryginalny – Studio BodyTime EMS