Pierwsze efekty treningów EMS -

22.02.2023

Pierwsze efekty treningów EMS

Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym, po jakim czasie zobaczymy pierwsze efekty sesji treningowych z elektrostymulacją. Czy będzie to już po pierwszym treningu? Jak długo trzeba „czekać”? Właśnie na te pytania odpowiedzi poniżej.

Pierwsze efekty treningów EMS możemy podzielić na 2 główne kategorie.

Lepsza sprawność fizyczna

Pierwsza z nich to kategoria lepsza sprawność fizyczna- mocniejsze mięśnie, zmniejszenie bólu w plecach. Te efekty są zauważalne właściwie bardzo szybko, bo już po 4-5 sesjach treningów z elektrostymulacją mięśniową. Jest to okres, mniej więcej, około miesiąca czasu, powiedzmy- 4-5 tygodni.

Efekty wizualne, sylwetkowe

Druga kategoria to efekty sylwetkowe, wizualne. Tutaj zaczynają się większe schody, ponieważ trening EMS nie jest tzw. „świętym Graalem”, lekiem na wszelkie zło, że wystarczy tylko się podpiąć pod maszynę, pod elektrody i zacząć chudnąć. Dodatkowo, obowiązkowo, musimy zadbać jeszcze o właściwe nawyki żywieniowe. Jeżeli zakładamy, że wprowadzimy jednocześnie, zarówno nawyki żywieniowe i treningi EMS, to możemy po mniej więcej 6-8 sesjach zobaczyć pierwsze zauważalne efekty, widoczne na pierwszy rzut oka.

Od czego zależy czas, po jakim dostrzegalne będą pierwsze efekty?

Oczywiście, bez wątpienia jest to kwestia zależna od tego, ile kilogramów do zgubienia ma dana osoba. Jeśli dużo, to ten pierwszy spadek będzie większy. Przedstawimy to na konkretnym przykładzie.

Osoba, której celem jest redukcja masy ciała o 30 kg, to może ona w ciągu pierwszego miesiąca- dwóch schudnąć nawet 5-8 kilogramów. Natomiast w przypadku osób, które chcę zrzucić przysłowiowe 5 kilogramów, proces ten będzie przebiegał w mniejszym tempie, po prostu wolniej. Będzie to 1, 2, 3 kilogramy w przeciągu 6-8 treningów.

Warto również wziąć pod uwagę, jaki tryb życia prowadziła osoba przed rozpoczęciem treningów. Jak bardzo aktywna fizycznie była, jak wyglądało jej codzienne życie. Na uwzględnienie zasługuje bez wątpienia także fakt, czy dobre nawyki żywieniowe i treningi EMS będą wprowadzeniem radykalnych zmian w życiu Podopiecznego, czy też będą to zmiany dosyć „delikatne”, których wprowadzenie nie będzie stanowiło wielkiego problemu.

W jednym z poprzednich artykułów podzieliliśmy się z Wami również informacjami na temat przebiegu treningów z elektrostymulacją, które zdecydowanie różnią się od siebie. Przypomnijmy tylko, iż różnice te wynikają, zarówno z różnic pomiędzy poszczególnymi podopiecznymi i indywidualnego podejścia do każdego z nich, jak i przykładowo tego, jaki jest cel, czy który to trening z kolei.

Przy bardziej intensywnych treningach można spodziewać się dostrzegania efektów w krótszym czasie, natomiast również to nie jest regułą. Trzeba zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, dopasowujemy siłę napięcia i poziom trudności ćwiczeń do możliwości trenującego, więc niekoniecznie tylko najmocniejsze, „maksymalnie podkręcone” treningi będą skuteczne.

Wnioski

Podsumowując, to zależy i, jak zwykle, należy podchodzić do tego w sposób indywidualny. Takie jest właśnie nasze podejście do naszych Podopiecznych, co zostało już wielokrotnie podkreślone. Istotne jest również, aby Podopieczni nie porównywali się między sobą, bo czas, po jakim będą dostrzegać u siebie efekty, może się różnić od czasu, jaki na ten sam proces będzie potrzebował inny podopieczny. Zatem, indywidualne podejście i nieporównywanie się, systematyczne treningi i dobre nawyki żywieniowe są kluczem do sukcesu dla naszych Podopiecznych.

@studioemsbodytime

Po jakim czasie zobaczymy pierwsze ekefety treningów EMS? Czy będzie to już po pierwszym treningu? Jak długo trzeba czekać? Właśnie na te pytania staramy się Wam odpowiedzieć w naszym filmiku. Miłego oglądania ??? @Trener personalny Kraków @OSZCZĘDZANIE CZASU▫️KALENDARZ #ems #pytanie #pytaniaiodpowiedzi #korzysci #czas #sukces #moc #radosc #zmiana #decyzja #czlowiek #zycie #emstraining #bodytime #20minut #plaszow #trenerpersonalny #trening #gym #gymlife #emslife #trend #treningems #razem #razemnajlepiej

♬ dźwięk oryginalny – Studio BodyTime EMS