Bezpieczeństwo przede wszystkim -

01.03.2023

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Często mówi się o tym, że przede wszystkim musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zatem jak to jest w przypadku elektrostymulacji mięśniowej? Czy ona jest w 100% bezpieczna? Czy treningi EMS są bezpieczne dla naszego zdrowia? Odpowiedziami na te pytania zajmiemy się właśnie w dzisiejszym artykule.

Zdecydowanie odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi TAK!

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Impuls, wykorzystywany podczas treningu jest zbyt płytki i ma zbyt małe natężenie, aby mógł w jakikolwiek sposób nam zaszkodzić. Z pewnością, nie wywoła on żadnych niepożądanych skutków.

Sam EMS swoich początków upatruje w rehabilitacji. O historii związanej z treningami z elektrostymulacją, od czego to wszystko się zaczęło, opowiemy Wam w osobnym artykule. Zatem, jest to metoda treningu znana i bezpieczna, praktykowana od wielu lat.

Maszyny wykorzystywane podczas treningu EMS

Warto również wspomnieć, iż większość urządzeń, maszyn, które mają swoje zastosowanie właśnie do treningów EMS, niejednokrotnie, nawet śmiemy twierdzić, że dosyć często, są również maszynami medycznymi.

Przykładowo wykorzystywana przez nas w naszym studio Miha Bodytec. Są to urządzenia, z których pomocą przeprowadzane są treningi EMS w Studio Body Time.

Miha Bodytec to niezawodne, innowacyjne i bezpieczne urządzenia. Zostały wyprodukowane w Niemczech. Są odpowiednimi narzędziami, przeznaczonymi do ciągłej pracy we wszystkich segmentach. Wykorzystuje je wielu trenerów w studiach treningowych EMS.

Trening EMS to trening personalny

Nie sposób jest również nie wspomnieć o fakcie, iż treningi z elektrostymulacją są treningami personalnymi. Wiąże się to z tym, iż ćwiczący jest przez cały trening pod okiem trenera personalnego, który nadzoruje, kontroluje i wspiera swojego podopiecznego.

Zatem również pod tym kątem praktycznie nie istnieje, bądź jest ono wręcz znikome, niebezpieczeństwo związane z wszelkiego rodzaju kontuzjami, itd. Osoba trenująca jest również w ciągłym kontakcie z trenerem, który na bieżąco sprawdza poziom zmęczenia. Występuje nieprzerwana komunikacja na linii trener personalny- osoba ćwicząca. Również dopasowuje on tempo, czy poziom trudności wykonywanych ćwiczeń, do możliwości i poziomu zmęczenia podopiecznego.

Osoba ćwicząca ani na moment podczas treningu nie zostaje sama, nie musi martwić się o to, że coś złego się stanie, czy na przykład, że po prostu nie będzie wiedziała jak wykonać dane ćwiczenie. Cały czas jest przy niej trener personalny, dzięki czemu każdy trening odbywa się w sposób profesjonalny i z zachowanym bezpieczeństwem na najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Zatem, podsumowując, treningi EMS to rodzaj aktywności, przy którym bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Przekonajcie się o tym sami. Przyjdźcie na trening testowy i doświadczcie tego w praktyce.

Zapraszamy i do zobaczenia 🙂

@studioemsbodytime

Często mówi się o tym, że przede wszystkim musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. I właśnie jak to jest w przypadku elektrostymulacji mięśniowej czy ona jest bezpieczna dla naszego zdrowia? Tak elektrostymulacja, trening EMS jest bezpieczny dla zdrowia impuls, którego używamy jest tak naprawdę zbyt płytki ma małe natężenie żeby mógł wywołać jakieś niepożądane skutki. Same EMS wywodzi się z rehabilitacji więc jest to metoda znana i bezpieczna. A większość urządzeń producentów które oferują maszynę do treningu EMS są często maszynami medycznymi na przykład nasza Miha Bodytec której używamy ? @Trener personalny Kraków @OSZCZĘDZANIE CZASU▫️KALENDARZ #20minut #bodytime #razemnajlepiej #cwiczenia #pytania #plaszow #treningems #odpowiedź #bezpieczeństwo #treningsiłowy #emslife #trend #trenerpersonalny #pytaniaiodpowiedzi #korzysci #czas #sukces #moc #radosc #zmiana #decyzja #czlowiek #zycie #motivation

♬ dźwięk oryginalny – Studio BodyTime EMS