Przeciwwskazania do treningu EMS i elektrostymulacji -

22.03.2023

Przeciwwskazania do treningu EMS i elektrostymulacji

Dzisiaj przedstawimy Wam przeciwwskazania do treningu EMS. Warto dokładnie zapoznać się z ich listą, aby wiedzieć, że żadne z nich u Was nie występuje i bez problemu możecie rozpocząć swoje treningi z elektrostymulacją.

Mimo, iż w zasadzie trening EMS należy do tych bezpiecznych i bezbolesnych, to jednak nie każdy może z niego korzystać.

Przeciwwskazania bezwzględne

Do przeciwwskazań należą: epilepsja, padaczka, aktywne implantowane wyroby medyczne AIMD, takie jak na przykład: rozrusznik serca, aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, implanty siatkówki, pompy infuzyjne, pompy insulinowe, ciąża, ciężkie zaburzenia krążenia krwi, przepuklina pachwinowa lub ściany jamy brzusznej, gruźlica, tężyczka, stwardnienie rozsiane, choroby nowotworowe.

W przypadku nowotworów, jeżeli mieliście kiedykolwiek zdiagnozowany nowotwór, to dopiero po pełnym wyleczeniu, po okresie 5 lat, możecie skorzystać z treningu EMS. Warto, abyście wcześniej skonsultowali się z lekarzem, czy na pewno Wasz stan zdrowia pozwala na taki trening.

Dalej mamy: miażdżycę w zaawansowanym stadium, ciężkie zaburzenia krążenia tętniczego krwi, ciężkie problemy neurologiczne, cukrzycę, stany gorączkowe, ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe, choroby wątroby, krwawienia, krwotoki, tendencje do ciężkich krwawień, hemofilię, różnego rodzaju rany, stany zapalne, oparzenia, podrażnienia i egzemy w obszarze umiejscowienia elektrod.

Przeciwwskazania tymczasowe

Co bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę treningi EMS, wśród przeciwwskazań, również tych wymienionych wyżej, można znaleźć takie, które mają charakter tymczasowy.

Świetnym tego przykładem jest ciąża. Kobieta, po ciąży, która urodziła dziecko i jest zdrowa, jak najbardziej może korzystać z treningów EMS, które pomogą jej w sprawny, powrocie do formy.

Podobnie sytuacja ma się z ostrymi infekcjami, czy stanami zapalnymi. Oczywiście, wymagają one podjęcia działań medycznych i w tym czasie zalecamy nie przeforsować swojego organizmu. Natomiast po ich wyleczeniu, z czystym sumieniem, możecie powrócić do aktywności fizycznej, z wykorzystaniem elektrostymulacji.

Dlaczego przeciwwskazania są takie ważne?

Lista przeciwwskazań do treningu EMS powstała po to, aby, przy jednoczesnej możliwości pomocy jak największej ilości osób, można było nikomu nie zaszkodzić. Nasi trenerzy zawsze zwracają szczególną uwagę i są niesamowicie wyczuleni w tym temacie, bo każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo jest to istotne. Wszystkim nam zależy na tym, aby każdy czuł się zawsze w dobrej kondycji i zdrowy, dlatego mocno o to dbamy. Jeśli pojawi się którekolwiek z przeciwwskazań, dajemy sobie prawo do odmówienia treningu. Po prostu tylko, albo aż, po to, aby nikogo nie narażać i nikomu nie zaszkodzić. Jesteśmy po to, aby Wam pomóc, jeśli tylko istnieje na to możliwość.

Polecamy zatem, aby w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z wymienionych przeciwwskazań, zrezygnować z treningu, przekładając go na inny termin. Dzięki czemu oszczędzimy czas, ale przede wszystkim zadbamy o Was!

Dodatkowe wskazówki

Warto też wspomnieć o tym, że po każdym treningu, szczególnie po treningu EMS, wzrasta naturalnie poziom kinazy kreatynowej. W praktyce oznacza to, że jeżeli będzie wybierać się na badani krwi, szczególnie z oznaczeniem właśnie kinazy kreatynowej, ze zmierzeniem tego wskaźnika, to warto odczekać co najmniej 4 dni po treningu z elektrostymulacją, aby pomiar wyszedł prawidłowy.

Nasza dobra rada

Jeżeli którekolwiek z wymienionych wyżej przeciwwskazań, budzi w Was wątpliwości, lub macie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, czy możecie uczestniczyć w tego rodzaju treningu, koniecznie skonsultujcie się ze swoim lekarzem.

Do zobaczenia na treningu EMS!