29.03.2023
Jak można się czuć po treningu EMS? Trzy możliwe scenariusze
Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym, jak można się czuć zaraz po treningu, po pierwszym w swoim życiu treningu z elektrostymulacją, ale również po każdym kolejnym.
Indywidualne odczucia
Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna, jak też standardowo podchodzimy zawsze do naszych podopiecznych.
Najważniejszym jednak jest fakt, iż po pierwszym treningu mamy dostępne 3 scenariusze. Każdy z klientów może czuć się w inny sposób, niemniej jednak możemy każdą osobę przyporządkować właśnie do jednego z tych trzech scenariuszy, jakie mogą wystąpić.
3 scenariusze
Co może się wydarzyć po pierwszym treningu?
Pierwszy scenariusz jest taki, że nie będziemy odczuwać zupełnie nic. Tak, jakby trening się w ogóle nie odbył.
Druga opcja jest taka, że będą nas bardzo boleć mięśnie. Mogą wystąpić problemy z funkcjonowaniem, z siadaniem, czy wstawaniem. Tak jak po standardowym mocnym treningu. Bolą uda, pośladki, górne partie mięśniowe.
Te dwa, powyżej opisane scenariusze, są raczej rzadko spotykane. Najczęściej spotykanym scenariuszem jest trzeci scenariusz.
Trzeci scenariusz, czyli taka wersja pośrednia, pomiędzy pierwszą a drugą wersją, opisami wyżej. Coś tam nas trochę poboli, będziemy odczuwać fakt przebytego treningu. Natomiast, ten ból można określić jako zdrowy, akceptowalny. Nie wpływa on funkcjonowanie w życiu codziennym.
Nie zniechęcamy się po pierwszym treningu
Co warto podkreślić, bez względu na scenariusz, który się wydarzy po pierwszym treningu, absolutnie się tym nie zrażamy i nie zniechęcamy. Co ważne, na pierwszym treningu, nie znacie swoich możliwości, pod kątem zastosowania impulsu. Ale z drugiej też strony, trener, który ma z Wami trening po raz pierwszy, również nie wie, jak zareagujecie, na co może sobie pozwolić. Zatem, tutaj intensywność treningu dobieramy także na bieżąco i korygujemy podczas treningu.
Co dalej?
Pierwsze treningi pozwalają Wam i nam poznać Wasze organizmy, ich możliwości. 3-4 pierwsze treningi są bardziej w formie treningów zapoznawczych. Czyli patrzymy na to, jak się czuliśmy na drugi dzień. Co się wydarzyło, które partie bolały.
Następnie na tej podstawie, przy kolejnym treningu, zwiększamy lub zmniejszamy intensywność impulsu.
Im więcej będziemy mieć już treningów za sobą, tym też nieco inaczej nasz organizm będzie reagował po każdym z nich. Podobnie, jak sytuacja się ma w przypadku chodzenia na siłownię.
Zauważymy zdecydowanie poprawę swojej kondycji, z każdym kolejnym treningiem będzie wzrastać również znajomość swojego organizmu, możliwość pozwolenia sobie na więcej.
Zatem, do zobaczenia na treningu EMS, a jeśli macie jeszcze jakieś pytania, odzywajcie się do nas. Z chęcią na wszystkie odpowiemy!
Nowe wpisy:
- Jak można się czuć po treningu EMS? Trzy możliwe scenariusze
- Przeciwwskazania do treningu EMS i elektrostymulacji
- Skąd wywodzi się trening EMS?
- Jak prawidłowo przygotować się do treningu EMS?
- Bezpieczeństwo przede wszystkim
- Pierwsze efekty treningów EMS
- Co robimy na treningu EMS?
- Trening EMS vs trening na siłowni
- Korzyści z treningów EMS
- Trening EMS- czy tutaj w ogóle da się zmęczyć?