Czy treningi EMS są bezpieczne dla zdrowia? - Body Time Studio Kraków
Trening EMS w 20 minut | Body Time Studio Kraków

25.02.2020

Czy treningi EMS są bezpieczne dla zdrowia?

Czy treningi EMS są bezpieczne? Powodują skutki uboczne? Czy impuls oddziałuje na organy wewnętrzne? Te pytania najczęściej pojawiają się wśród osób, które chcą zacząć przygodę z treningiem EMS.

Żeby odpowiedzieć na te pytania przedstawię krótko sam trening EMS, na czym polega i skąd się wywodzi. Otóż, trening EMS wywodzi się z fizjoterapii i jest to trening z dodatkową elektrostymulacją. Polega na wykonywaniu prostych i/lub złożonych ćwiczeń wykonywanych z masą własnego ciała, które wzmacniane są poprzez impuls elektryczny z konsoli EMS.

Ćwiczenia na certyfikowanym sprzęcie, np. niemieckim Miha Bodytec są bezpieczne dla zdrowia w 100% i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Stymulacja jest powierzchowna i nie dociera do narządów wewnętrznych. Impulsy przechodzą tylko przez skórę, tkankę tłuszczową i powięzie docierając do włókien mięśniowych. Sprzęt Miha Bodytec spełnia normy bezpieczeństwa oraz regulacje prawne DIN Standard 33961-5 dla treningu EMS.

Istnieje natomiast lista przeciwwskazań do treningu EMS, z którą warto się zapoznać przed pierwszym treningiem.

Jeżeli nie występują u Ciebie przeciwwskazania do treningu EMS zapraszamy na trening testowy do naszego studia EMS w Krakowie przy ul. Lipskiej 8 (Płaszów).